WhatsApp Destek

Corona Virüsü mü?

BİZİ ARAYIN

Corona Virüsü mü?

Hepimizin gündemi tek olunca bana da birçok mesajlar ve sorular yönelterek bakış açımı soruyorlar. Bu benim çok hoşuma gidiyor çünkü bu mesajlar bana, Dünyanın sonu geldi mantığından- korkudan – panikten- abartıdan uzak olanların varlığını hissettiriyor. Hal böyle olunca bende bakış açımı kaleme alayım dedim ve bakın neler çıktı:

İnsanoğlu, önce beden bilinciyle aile gerçekliğini yapılandırmak üzerine deneyimlerden geçerek evrimleşmiş ve zihin bilincini aktive etmiş. Ardından zihin bilinciyle toplum gerçekliğini yapılandırmak üzerine deneyimlerden geçerek evrimleşmiş ve ruh bilincini aktive etmiş.

Bazı bilimsel açıklamalara göre 1781 yılında 2027 de öyle ya da böyle tamamlanacak bir evrime hazırlık süreci başlamış. Öncesinde mutasyondan geçen ve insan DNA sına kodlanan beden ve zihin bilinci deneyimleri tek yönlü enerji ve bilgi akışıyla yapılanmışken son mutasyonla çok yönlü bilgi ve enerji akışına dönüşmüş.

Günümüzde halen bu süreci yaşıyoruz ve yeni deneyimleri yapılandırma yolculuğunda kişisel gerçekliklerimizi oluşturmaya yönelik ilerliyoruz. Bunun da insanın sadece kendi ruh bilincinde olması gerekiyor; Kendi içinde hissettikleriyle kendi beden bilincini ve kendi zihin bilincini değerlendirerek yapılandırma.

Yani şuana kadar zihnimizin, kendimiz dışında gördüğü- depolanmış anılardan topladığı- genetik kodlardan algıladığı ve homojen yapıdan kopyaladığı bilgi ölçümleriyle bir mantık oluşturan zihnin, artık bedenin içinde anda oluşanları ölçerek gerekirse süreç içinde bedenin hissedişlerini gözlemleyerek değerlendirdikten sonra bir mantık geliştirmesi gerekiyor. Yani neden ve sonuç ilişkisine ancak bu şekilde bakılabilir olması gerekiyor.

1781 den bu yana bu yapı inşa ediliyor olsa da 2027 yılına ramak kalmış olsa da günümüzde hala tek yönlü enerji ve bilgilerle hareket eden zihin mantığı oldukça baskın. Son yüz yılı şöyle hızlıca gözümüzde canlandırırsak; bireysel afetler- ailelerdeki afetler- toplumlardaki afetler ve şimdi de dünyadaki afetlerin, neden oluştuğunu kestirmek çok da zor olmasa gerek diye düşünüyorum.

Son yüz yılda insanlık kişisel mücadelelerini dram, ailevi mücadelelerini şiddet, toplumsal mücadelelerini iktidar mantığına dönüştürürken kişisel gerçekliklerini kaçırınca dünyasal bir mücadele ortaya çıktı adına da “ Corona virüsü” dendi.  

Benim kişisel bakış açımdan tüm olana baktığım zaman Corona’nın kelime anlamı “Taç” ve insanlığa getirdiği bir mesaj var.  “Bedeninin içinde anda hissettiklerini ölçerek, gerekirse süreç içinde hissettiklerini gözlemledikten sonra değerlendirerek ifade edip - eyleme geçip kendi Tacını kendin tak” ya da “virüs geldi öleceğim” “Ne oldu- neden oldu- ne olacak ”diye korkudan hayatı kendine, ailene, toplumuna ve nihayetinde dünyana zindan et.

Seçim Senin!

İstersen bakış açını “Ne oldu, Neden oldu, Ne olacak” diye geliştirip hayatla savaşırsın ya da “Ne hissediyorum – Ne düşünüyorum – Nasıl davranıyorum” bakış açısına dönüştürürsün.

Nalan Kahraman


Corona Virüsü mü?