WhatsApp Destek

Human Design Sistemi Nedir?

BİZİ ARAYIN

 

Human Design Sistemi Nedir?

Human Design, Bilincimizin, gök cisimleri ile ilişkisini genetik kodumuzun yapısı aracılığıyla açıklayan insan enerji sisteminin bilgisidir. Geçmişin ezoterik mirasının ve modern bilimin çeşitli alanlarının bir sentezidir.

Bu bilgi, klasik bilimlerin temel temellerine dayanır; kimya – fizik – biyoloji – genetik astronomi – matematik – antik ezoterik öğretiler ve manevi uygulamalarla - Hindu Çakra sistemi, Astroloji, Kabala ve antik Çin bilgeliği ile insan ve mekan ilişkisi hakkında harika bir şekilde birleşir. İnsan genetik kodunun yapısı ile Hexagram I-Ching'in yapısı arasındaki şaşırtıcı benzerlik farklılaşma biliminde insanın şaşırtıcı işleyişini sunar.

Human Design sistemi, insanın kendisini tanıması için günümüzde dünyadaki tüm uygulamalardan önemli ölçüde farklıdır. Human Design sistemi, insanların birbirleriyle ve onları çevreleyen fiziksel alanla etkileşim ilkesini tanımlayan enerji mekaniği yasalarını anlamanın temelidir. Human Design sistemi, ruhsallığın bireysel genetik yapısını, her bireyin doğasını ve davranışsal eğilimlerini ortaya koyan insanların farklılaşma bilimidir. Human Design bilgi sistemi bize zihinsel mekaniğimizi ayrıntılı olarak inceleme fırsatı sunuyor. Tüm inceliklerinde insan doğasının mükemmelliğini çok açık ve derin bir şekilde ortaya koyuyor.

Human Design sistemi, her bir insanın psikolojik portresini mekanik olarak çok doğru ve ayrıntılı bir şekilde tanımlamanızı sağlar. Bir yandan, bunların hepsi doğuştan gelen güçlü niteliklerimiz, istikrarlı özelliklerimiz, eğilimlerimiz, yeteneklerimiz vb. Olacaktır. Öte yandan – Human Design size doğal gücünüz olmayan ve sadece zaman zaman ortaya çıkan niteliklere bakma fırsatı verir. 

Human Design aşağıdaki sorulara net ve mantıklı cevaplar sağlar:

Bilincimizin çalışma mekanizması, enerjilerin etkileşimi düzeyinde nasıl bir işleyişe sahip?

Ruhumuzun çalışması genetik sistemimizle nasıl bir ilişki içinde?

Düşüncemizin, duygularımızın, duyg ve hislerimizin çalışmasının temeli nedir?

Karar verdiğinde zihnimiz nasıl çalışır ve bu kararlar nasıl motive edilir?

Diğer insanlarla sosyal etkileşimdeki davranışımızı ne belirler?

Karakterimizin bireysel nitelikleri nasıl oluşur ve neye bağlıdırlar?

İnsanların toplumun kolektif bilinci düzeyinde neden bu kadar çok ortak noktası var?

Korkularımıza ne sebep olur ve hayatlarımız üzerindeki etkilerini nasıl sınırlayabiliriz?

Neden bazı insanlar her şeyde başarılı olurken, diğerleri mutsuz olarak ölüyor?

İnsanlığın evrimi sürecinde her birimizin amacı nedir?

Human Design Tasarımı bir inanç değildir. Hiçbir şeye inanmanıza gerek yoktur. Bu bir masal ya da felsefe değil, kendiniz için test edebileceğiniz mantıklı, deneysel bir sistemdir. Bu kendinizi tanımanın mantıklı bir yoludur. Human Design mekanik ve mantıktır, teorik hesaplamalar ve felsefe değildir. Human Design bilgileri kişisel faydalar için uygulamaya konmalıdır. 

Tasarımınızı ve pratik uygulamasını bilmek, size her zaman kendiniz için doğru kararları verme fırsatı verir. Human Design - İnsan Tasarımı kavramı, "ezoterik akımlar" denilen birkaç postüla içerir, çok mantıklıdır ve temel bilimsel teori konumundan doğrulanabilir. 

Human Design sitemi, yaşamın inşa edildiği genetik bir matristir ve güvenilirliği bilimsel olarak doğrulanmıştır. Bazı ilkelerinin henüz modern bilim tarafından kanıtlanmamış olmasına (ancak aynı zamanda çürütülmemesine) rağmen, bu bilginin resmi bir bilimsel keşif rütbesine yükselen potansiyeli, mevcut tüm fikirleri değiştirecek gerçek bir bilimsel duyum haline gelebilir. İnsan ve içinde yaşadığı evren nasıl? İnsanın Tasarımının, tüm insanlığın yaşamına gerçekten devrimci değişiklikler getirebilecek bir bilgi olduğuna inanmak için her nedenimiz var.

Gelecek makalelerde ve Web sitemizi incelediğinizde Human Design sisteminin daha detaylı olarak teorik temelini ve bu harika biliminin temel ilkelerini bulacaksınız!

Human Design Sistemi, bugün dünyada mevcut olan tüm kendini tanıma uygulamalarından temel olarak farklı olan yeni ve şaşırtıcı bir bilimdir.
Bu, gerçek doğanızı, özelliklerinizi incelemenize ve kendiniz için doğru kararları nasıl vereceğinizi öğrenmenize olanak tanıyan bir araçtır.
Her şeyin bir tasarımı var. 

Tasarım herkes içindir.

Human Design bilgilerini bilmek Tasarımınızı yaşamak değildir.
Kendi üzerinizde test etmeye ve Deneye girmeye davet eden net ve mantıksal ve bilimsel bir sistemdir.

Tasarımınızı test etmeye ve deneysel sürece gitmeye hazır mısınız?

Benim için doğru kararları nasıl vermeyi öğrenebilirim?

Yeteneklerimi nasıl gerçekleştirebilir ve başarıya ulaşabilirim?

Nasıl uyumlu bir ilişki kurabilirim?

Benim için neden sağlıksız ilişkiler seçiyorum?

Amacım nedir?

Diğerlerinden nasıl farklıyım?

Diyorsanız Tasarımınızı test etmeye başlayabilirsiniz.

Nalan Kahraman

 

 

Makale ve görsellerin tüm telif hakları Nalan Kahramana aittir. Ancak logosuyla kullanılabilir.


Human Design Sistemi Nedir?